Loodusemees tuleb külla

Niisama Loodusemees külla ei tule. Loodusemehel on kaasas looduspildid ja -lood. Võimalik, et ka loodushääled ja -videod. Kõike selleks, et kodumaa looduses kogetud elamusi jagada.

Hetkel on võimalik kokku leppida järgmiste pildiprogrammide osas. Programmide kestus jääb enamasti vahemikku 0,5-1,5 tundi, täpsem aeg lepitakse kokku tellijaga.

Midagi hingele

Nüüd Looduses - Arne Ader

Meie kodumaa üheks rikkuseks on neli aastaaega. Eestimaa loodus pakub aga veelgi rohkemat, sest ka meie 12 kuud on igaüks ise nägu. Püsime pildi ja sõnaga looduse rütmis: kevadel kevades, suvel suves, sügisel sügises ja talvel talves. Programm koosneb pisematest etüüdidest, mis moodustavad erinevaid kombinatsioone vastavalt aastaringile.

Neli aastaaega - Arne Ader

Eestimaa - see on avatud olemise mererannad ja üksi olemise muinasjutumetsad; see on kevadine rändlinnu-uputus ja sügisene värviuputus; see on romantiline suveöövalgus ja pimestav härmatis talvepäevades. See on veel tuhat asja. Rändaja teed on siin otsatud...

Rändame üheskooskoos läbi aastaringi Eestimaal.

Olemisest ja olijatest - Urmas Tartes

Etüüde looduse olemistest ja seal olijatest. Läheme süvitsi mõne põneva liigi või nähtuse olemisse ja hingeellu.

Loomadest ja lindudest, lilledest ja liblikatest, maast ja ilmast... - Arne Ader

Nüüd seisab ta otse mu ees... Ja mina vist seisan tema ees. Kardan teda natuke. Ja tema vist kardab mind ka natuke. Seisame hiirvaikselt... Nii võiks jutustada ühest kohtumisest põdrapulliga...

Mutukate eluring - Urmas Tartes

Mis toimub mutukate maailmas kevadel, suvel, sügisel ja talvel ning kuidas mutukaelu inimesega suhestub. Programmis vahelduvad jutuga pildilõigud muusikalise taustaga lõikudega.

Kuidas putukad SEDA teevad? - Urmas Tartes

Paljunemine on kõikide elusorganismide esimene elu eesmärk. Erinevatel rahvastel on palju erinevaid pulmakombeid, kuid miski ei saa putukate vahel kentsakate, vahel kummaliste kuid alati põnevate suhete vastu. Räägime sellest, kuidas kahest putukast palju putukaid saab ja mida inimesed sellest maailmas endale tahtmatul kaasa võtnud on.

Autoriõhtu - Arne Ader või Urmas Tartes

Mis ja miks meile looduses korda läheb? Missugused pildid meile endale rohkem korda lähevad ja kuidas nendeni jõudmine ka iseennast rikastab. Looduses olemise ja looduse tunnetusega seotud lood.

Midagi mõistusele

Eestimaa viis nägu - Arne Ader

Ülevaade Eestimaa loodusest esitatuna meie viie maastikupiirkonna kaupa. Lääne-Eesti, Põhja- Eesti, Vahe-Eesti, Ida-Eesti ja Lõuna-Eesti.

Kestus minimaalselt 1,5 tundi.

Kodumaa linnud - Arne Ader

Pildiline ekskurss korumaa lindude tavalisematest, põnevamatest ja salapärasematest esindajatest.

Mutukad meie kodus - Urmas Tartes

Meile tundub, et meie kodu on vaid meie endi päralt. Ometi leiavad tillukesed mutukad – putukad ja ämblikud alati meie kodudest ja teistestki elamutest elupaiku erinevates pragudes, nurkades, lillepottides ja teistes peidupaikades. Tegelikult, kui neid seal ei elaks, ei sobiks meie kodu ka meile endile elamiseks. Räägime meie kaasüürilistest, kellele inimesed tahtmatult ulatanud abikäe.

Seeneilm - Urmas Tartes

Enamasti vaatame seeni kui asju, mida pannile või potti panna. Seentemaailm pakub aga väga palju silmailu ja põnevaid lugusid. On seeni, keda esmapilgul seenteks ei oskakski pidada. Tavalistelt seentele võime leida ringi ukerdamas selliseid põnevaid loomakesi, keda palja silmaga ei näegi.

Veealune maailm - Urmas Tartes

Kes on need tegelased, kes elavad meie kõrval, kui läheme mõnda looduslikku veekogusse ujuma. Kes elavad vee pinnal, kes ujuvad meiega koos vees ja kes ronivad taimede vartel või kulgevad veekogu põhjas. Heidame pilgu meie mageveekogude mutukaellu. Räägime ka, kuidas selliseid pilte tehakse.

Õitsev elu - Urmas Tartes

Putukad on kõige liigirikkaim elurühm Maakeral. Putukad on kõige arvukamad loomad Maakeral. Seetõttu on nad ühed olulisimad organismid ka meie looduses ja meie ümber. Kuigi meie siin putukaid ei söö, jääksime ilma putukateta nälga ja kaotaksime suure osa inimlikkusest. Pildid ja videolõigud toovad vaatajani putukate maailma, nende erinevad elukombed, paljunemise, koha looduses ja inimkultuuris.

Kestus minimaalselt 2 tundi.

Hinnakiri

Multimeediaettekande hinnas sisalduvad sõidukulud mööda maismaad mistahes Eestimaa paika. Sõitmisel saartele lisanduvad meresõidukulud (praamipilet). Õhtuste esinemiste korral võib lisanduda ööbimiskulu (öömaja tellija poolt).

Multimeediaettekanne

Hind km-ta

Hind km-ga

Menüüst valitud programm (Arne Ader) 200 € 240 €
Menüüst valitud programm (Urmas Tartes) 240 €  
Tellitud eriprogramm Küsi hinda!  

Loodusemehe külla kutsumiseks läheta kiri järgmisele aadressile: info@loodusemees.ee